Łazienkowe MUST HAVE – czyli przegląd gorących trendów łazienkowych

Łazienkowe MUST HAVE – czyli przegląd gorących trendów łazienkowych

Trendy na całym świecie i we wszystkich dziedzinach zmieniają się, ewoluują. Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby że można w swojej łazience zastosować inny kolor wanny czy brodzika niż biały połysk, czy chromowaną armaturę. Oczywiście nie mówimy, że obecnie jest to niedozwolone lub passe – bo są również rozwiązania ponadczasowe o których opowiemy Wam innym razem – ale mamy pełną gamę materiałowa i kolorystyczną i możemy szaleć.

Zacznijmy może od tematu wanny. Najczęściej do tej pory spotykaliśmy się z wannami zabudowanymi. A teraz królują te wolno stojące. Wbrew pozorom nie potrzebujemy do nich ogromnych metraży, ponieważ wizualnie zabierają one mniej miejsca niż te klasyczne. Dodatkowo z łatwością znajdziemy idealny rozmiar dla nas. Mamy całą masę różnych wersji wanien tego typu. Są stylizowane, jak i te minimalistyczne. Nadają one smak łazience. Będą one wpisywać się idealnie w każdy styl wnętrza jaki obierzemy, od retro po minimalistyczny nie pomijając po drodze boho, wszelkich eklektyzmów czy stylów bardziej naturalnych lub industrialnych.

Wanna w stylu minimalistycznym
Wanna w stylu minimalistycznym idealnie łagodzi intensywność wzoru płytek.

Mówiąc już o wannach nie sposób nie poruszyć kolejnego HOT TREND z nimi związanego. Wanna z parawanem prysznicowym – czyli coś praktycznego.

Wiele osób ma ten sam problem, zrobić wannę czy prysznic. Myślimy sobie, że prysznic jest bardziej praktyczny, zabiera mniej miejsca, w szybszy i prostszy sposób można z niego skorzystać. A z drugiej strony te wieczorne relaksujące kąpiele w wannie z pianką… Nie musicie wybierać, w tak prosty sposób można mieć obie te rzeczy, bez utraty dodatkowego miejsca. Parawany nawannowe dostaniemy w wielu różnych wersjach. Mogą one być otwierane, przesuwane składane, kolorowe, przeźroczyste czy ze wzorem. Mnogość opcji jaką dają nam producenci, pozwala na idealne dobranie go do swojego wnętrza.

Wanna z parawanem
Wanna z parawanem maksymalnie dopasowującym się do wystroju łazienki

Płynnie przejdziemy teraz do tematu samych prysznicy. Tutaj mamy całe zatrzęsienie od ilości opcji do wyboru. Ostatnio opisywaliśmy Wam różnicę między odpływem liniowym a brodzikiem, więc tego tutaj bardziej już rozbudowywać nie będziemy. Porozmawiajmy o samych kabinach. Producenci dali nam bardzo wiele możliwości. Do bardzo małych wnętrz powstała kabina która całkowicie nie zabiera miejsca w momencie gdy jej nie używamy. Sprytnie prawda?

Oszczędność miejsca w łazience
Czyż nie jest to doskonała oszczędność miejsca?

Kolejny HOT TREND łazienkowy to parawany prysznicowe typu „walk in”. To one odznaczają się ponadczasowym minimalistycznym designem. Są tak dyskretne w swojej formie, że nie zabierają przestrzeni naszym łazienkom. Tutaj również mamy wiele do wyboru jeśli chodzi o wykończenie. Możemy postawić na coś delikatnego – znikającego w otoczeniu – lub bardzo mocno zarysowanego zarówno kolorem jak i systemem mocowań.

Parawan prysznicowy
Parawan prysznicowy typu „walk in” w stylu industrialnym

KOLOR, KOLOR, KOLOR

Tak to jest to, kolor to coś na co warto w łazience obecnie postawić! Nie ograniczamy się już tylko do bezpiecznych bieli czy błękitów – chociaż i one nadal mocno pozostają w trenach – ale używamy mocnych i wyrazistych odcieni. Kolory mogą pojawiać się na ścianach w postaci koloru farby czy płytek. Kolory pojawiają się również i w armaturze. Mamy tam całą paletę barw, w tym i szalenie modne odcienie złota.

Mocny i intensywny kolor w łazience
Mocny i intensywny kolor ożywia każde łazienkowe wnętrze. Dodatkowe zastosowanie grzejnika w nowoczesnej formie potęguje ten efekt.

Kolorowa armatura 1
kolorowa armatura 2
Kolorowa armatura podbija nasze serca.

Ostatnim tematem jaki poruszymy będzie grzejnik. To on całe lata spędzał schowany gdzieś, jako nielubiany i brzydki element naszej łazienki. A to przecież on daje nam ciepło w zimne dni i po wyjściu z kąpieli. Ale na szczęście producenci powiedzieli stop takiemu traktowaniu grzejnika, i dali nam takie które potrafią grać pierwsze skrzypce w wystroju naszych salonach kąpielowych. Występują one w wielu kolorach, kształtach i wielkościach. Są niczym biżuteria dla kobiety.

Kolorowe kształty w lazience
kolorowy grzejnik
Kolor i kształt – tego nam nie zabraknie

Podsumowując nie musimy ograniczać się do utartych schematów. Używajcie nowych i ciekawych materiałów. A jeśli boicie się ryzykować w urządzaniu łazienki postawcie na ponadczasowe rozwiązania i klasykę. W pogoni za tym wszystkim nie zapominajcie o jednym, w waszej łazience musicie się po prostu dobrze czuć.