Ponadczasowe połączenia

Ponadczasowe połączenia

W trendach wnętrzarskich (i nie tylko) wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Co sezon wychodzą pewne nowości, nietypowe połączenia. Coś czym projektanci wnętrz stale nas zaskakują.

Ale są i takie połączenia materiałowe i kolorystyczne które są ponadczasowe. Klasyka. Takie które sprawdzą się wszędzie. Coś co będzie modne zawsze.

Pierwszym na tej liście będzie zastosowanie białego koloru w łazience.

Nie ma nic bardziej klasycznego niż biel. To ona kojarzy nam się z czystością, światłem i elegancją. Biel pasuje do wszystkiego. Rozjaśni każde pomieszczenie. Łazienki w tym kolorze wydają się bardzo czyste. To właśnie dlatego te hotelowe bardzo często są właśnie białe. Łatwo też ocieplić wnętrze zbudowane na białej bazie, dodając trochę naturalnych elementów jak drewno czy zieleń. Biel nigdy nie wyjdzie z mody. Biała łazienka ma też jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – dla osób lubiących zmiany – możemy eksperymentować z dodatkami, czyli zmieniać wnętrze gdy już nam się opatrzy.

Biele w kilku odcieniach
Biele w kilku odcieniach zastosowane w tej łazience pozwolą na późniejszą jego dowolną modernizację przez dodatki.

Biała minimalistyczna forma
Biała minimalistyczna forma

Gdy mówimy o bieli nie możemy pominąć absolutnego hitu wszechczasów jakim jest połączenie go z czernią. Przeciwieństwa się przyciągają. I chyba przyzna to każdy – jest to najbardziej klasyczne i ponadczasowe połączenie ze wszystkich. Biel z czernią pasują do siebie idealnie niczym jabłko z cynamonem. Zastosowanie w swoim wnętrzu tych kolorów pozwoli nam nie martwić się o to czy nasza łazienka jest jeszcze modna i ciekawa czy już pora pomyśleć o pewnej zmianie.

Połączenie bieli i czerni
Nowoczesna łazienka
Połączenie bieli i czerni może pasować również do nowoczesnej łazienki

Czerń w białej łazience
Czerń może też być kropką nad „i” w białej łazience.

Prysznic dla dwóch osób
Prysznic dla niej i dla niego? Czemu nie

Odcienie szarości.

To bezpieczna opcja do każdego pomieszczenia. Szarość to kolor ziemi, dlatego idealnie wpasuje się w mieszkanie urządzone w stylu np. skandynawskim, w małym jak i dużym wnętrzu. Szarość dzięki swojej neutralności idealnie oddali od siebie wizualnie ściany, co spowoduje optyczne powiększenie przestrzeni. Te spokojne odcienie są idealnym tłem dla białej ceramiki. Szarość ma tak wiele odcieni, że każdy wybierze coś dla siebie.

Kompozycja szarości z drewnem
Szarość idealnie komponuje się z drewnem

Delikatny dekor w odcieniu szarości
W tej łazience zastosowano płytki z delikatnym dekorem również w odcieniu szarości.

Szary kolor łazienki uzupełniony o inne kolory
Szara baza doskonale uzupełnia się o kolory.